Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ovládne Babiš Českou televizi? Začal ostrý boj

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Jan Zýka / INCORP images

Volby do Rady ČT i Rady pro rozhlasové a televizní vysílání se blíží a mezi poslanci a politiky začíná být dusno. Někteří se totiž obávají, že by ministr financí Andrej Babiš mohl ovládnout veřejnoprávní Českou televizi.

Parlamentní strany, ať už koaliční nebo opoziční, se proto spojují ve snaze zabránit hnutí ANO ministra financí Andreje Babiše, aby Českou televizi ovládl. Upozornily na to Lidové noviny.

Riziko, že by k něčemu takovému mohlo dojít, je reálné. Poslance totiž čeká za nedlouho hned dvojí volba, do Rady ČT bude zvoleno pět lidí, a v Radě pro rozhlasové a televizní vysílání se vymění osm členů.

Podle LN se strany spojují na základě projevu premiéra Bohuslava Sobotky, který na nedávném sjezdu ČSSD uvedl, že považuje za nutné obhájit nezávislost veřejnoprávních médií.

Podobně jako v předchozích letech i tentokrát provázely volby obou rad dohody poslaneckých klubů. Deník ale zjistil, že se letos sice o volbě obou rad se dohodly jak koaliční, tak opoziční strany, ale s výjimkou hnutí ANO. To Babišovy poslance řádně zaskočilo.

Témata:  Česká televize Andrej Babiš

Aktuálně se děje

9. ledna 2025 11:11

ČSSZ vstupuje do digitální éry. Od ledna se mateřská vyplácí automaticky, online vyřídíte i důchod nebo ošetřovné

Zcela bez papírování se od ledna obejdou maminky při vyřizování mateřské. Bude vyplácena automaticky na základě elektronického potvrzení o datu porodu, které vystaví lékař. 

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Čtyři nelichotivá prvenství Česka: Nejvyšší zdražení energií a rekordní zadlužení v rámci Visegrádské čtyřky

Česká republika v době od druhé poloviny roku 2021 vykazuje v rámci Visegrádské čtyřky suverénně největší nárůst cen elektřiny a zemního plynu pro domácnosti, ale současně také největší nárůst veřejného zadlužení. Ještě k tomu dala v rámci daného kvarteta nejvíce na boj s drahými energiemi. Nejvíce tedy na úlevu od drahých energií vydala, ale ty přitom suverénně nejvíce zdražily. Je to dosud nevysvětlený paradox.